O projekcie

Inwestycja

Budynek biurowo – usługowy DWORCOWA 25 w Gliwicach powstanie w ścisłym centrum miasta , przy ulicy Dworcowej, jednej z głównych ulic miasta i w bezpośrednim sąsiedztwie Starówki. Lokalizacja taka wpłynęła zarówno na program funkcjonalny, jak i na architekturę obiektu.

Projektowany budynek biurowo – usługowy DWORCOWA 25 ma stać się istotnym elementem rewaloryzacji centrum Gliwic. Nie bez znaczenia jest bezpośrednie sąsiedztwo Drogowej Trasy średnicowej GOP.

Obecnie zaprojektowany obiekt ma około 6199 m2 powierzchni na wynajem oraz około 131 miejsc parkingowych przeznaczonych dla najemców.
Układ funkcjonalny zaplanowano w sposób następujący:
* parter – lokale handlowe i gastronomiczne dostępne z ciągów pieszych,
* piętro I – lokale usługowe (FITNESS) i gastronomiczne lub biurowe,
* piętra II – V – lokale biurowe,
* piętro IV i V – w narożniku możliwe lokale gastronomiczne z tarasem widokowym.

Wewnątrz kwartału zaprojektowano garaż wielopoziomowy.

Przestrzenie biurowe zaplanowano w sposób umożliwiający elastyczne i różnorakie zaaranżowanie przestrzeni na wynajem.

Nowoczesną architekturę obiektu zaprojektowano w dostosowaniu do zabytkowego sąsiedztwa, szczególnie budynku Poczty. Szklane fasady o zdecydowanie horyzontalnych podziałach wzbogacono o systemu rastrów i żaluzji z elementów ceramicznych w kolorze czerwono- brązowym.

Przewidywany jest II-gi etap inwestycji – zlokalizowany w pierzei ul. Dolnych Wałów. W etapie tym planuje się realizacje około 3 000 m2 powierzchni na wynajem i około 40 miejsc parkingowych

 

Główny inwestor

globalGlobal City Holdings łączy działalność w branży rozrywki oraz nieruchomości w Europie oraz w Izraelu. Global City Holdings, poprzez swoje spółki zależne, jest obecna w trzech uzupełniających się segmentach działalności: kina, rozrywka oraz nieruchomości. Global City Holdings łączy wyjątkowe doświadczenie w budowaniu dobrze prosperujących kin oraz projektów z branży nieruchomości.

Global City Holdings ma duże doświadczenie w budowaniu, zarządzaniu oraz sprzedaży projektów nieruchomościowych w Europie Środkowo-Wschodniej i w Izraelu.

Spółka posiada portfel składający się z nieruchomości rozrywkowych, handlowych, mieszkaniowych, kinowych oraz biurowych w 4 krajach: Bułgaria, Polska, Izrael i Słowacja.

Global City Holdings jest znane z budowy świetnie działających centrów handlowych w Polsce i w Bułgarii. Obecnie Spółka posiada i zarządza centrum Mall of Rousse w Rousse w Bułgarii.

Global City Holdings posiada udział 39.8% w kapitale Ronson Europe NV, developera mieszkaniowego w Polsce budującego wysokiej klasy mieszkania.

Strona inwestora: www.globalcityholdings.com

 

Projektant

arkus_logo_ArKuS Biuro Projektowo-Doradcze w Gliwicach powstało w 1996 roku z misją świadczenia szeroko rozumianych usług w zakresie przygotowania i prowadzenia inwestycji, przede wszystkim usługowych, biurowych i mieszkaniowych. Ich lokalizacja obejmuje całą Polskę, ale zdecydowanie najwięcej projektów i realizacji skupionych jest w Polsce południowej, w szerokim pasie oddziaływania autostrady A4.

Ambicją firmy jest obsługa Inwestora od koncepcji i przygotowania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania, gdy potrzeba dla planowanej przez niego inwestycji do, przez wszystkie fazy projektowe i uzyskanie pozwolenia na budowę, aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie zrealizowanych obiektów.
Jądro Biura Projektowo-Doradczego ArKuS stanowi pracownia architektoniczna przygotowująca dokumentacje od fazy koncepcji urbanistycznej i architektonicznej, przez pełno zakresowe projekty budowlane,  po projekty wykonawcze kubatury, otoczenia i wyposażenia oraz załatwia całą obsługę formalno-prawną inwestycji.

ArKuS Biuro Projektowo-Doradcze przygotowuje te kompletne wielobranżowe dokumentacje projektowe budowlane i wykonawcze współpracując z wybraną grupą dobrych współpracowników i firm branżowych i koordynując ich działalność, tak, że Klient otrzymuje kompleks usług z jednego miejsca.
Naczelną zasadą przy projektowaniu przez ArKuS Biuro Projektowo- Doradcze jest optymalizacja rozwiązań technicznych i optymalizacja kosztów inwestycji z punktu widzenia jak najlepszego zaspokojenia potrzeb Klienta-Inwestora.
Wszelkie prace projektowe są wykonywane ArKuS Biuro Projektowo- Doradcze w technice BIM z wykorzystaniem środowiska programowego Autodesk Revit, a więc wszelkie dokumentacje są sporządzane w oparciu o trójwymiarowy model cyfrowy planowanej inwestycji.

Strona Biura Projektowo-Doradczego Arkus: www.arkus.pl

 

Wykonawca

Jesteśmy na etapie wyboru profesjonalnej firmy mającej doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji, która zrealizuje projekt w najwyższym standardzie.

 

Komercjalizacja projektu

Colliers International jest globalną firmą doradczą działającą w obszarze rynku nieruchomości komercyjnych. Posiada sieć 554 biur w 66 krajach zatrudniającą 16 000 pracowników. Colliers oferuje pełen zakres usług podmiotom związanym z rynkiem nieruchomości. Firma doradza najemcom, właścicielom nieruchomości oraz inwestorom na całym świecie. Oferuje pośrednictwo w zakresie wynajmu i sprzedaży, globalne rozwiązania korporacyjne, obsługę transakcji inwestycyjnych i rynków kapitałowych, zarządzanie projektami, usługi w zakresie workplace solutions, zarządzanie nieruchomościami oraz majątkiem spółek, wycenę nieruchomości, a także badania rynku dostosowane do potrzeb klientów oraz doradztwo strategiczne. W Polsce firma działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia ponad 250 specjalistów. Colliers International został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Firma została też wyróżniona w rankingu Gazele Biznesu – zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.

Strona Colliers International: www.colliers.pl